Online Diyet

ONLİNE DİYET / ONLİNE DİYETİSYEN

66666

1 Aylık

800

Online Diyet

Toplam 4 Görüşme

7/24 Whatsapp

Öğün Kontrol Sistemi

3 Aylık

2000

Online Diyet

Toplam 12 Görüşme

7/24 Whatsapp

Öğün Kontrol Sistemi

6 Aylık

3500

Online Diyet

Toplam 24 Görüşme

7/24 Whatsapp

Öğün Kontrol Sistemi

Adımları İzleyiniz…

 1. Görüşmeler sizin isteğinize göre görüntülü, sesli veya ileti ile sağlanmaktadır.
 2. Uygulama en az 1 aylık, 3 aylık veya 6 aylık periyotlar halinde yapılır.
 3. Yüz yüze görüşmeden hiçbir farkı yoktur ve Öğün Kontrol Sistemi uygulanmaktadır.
 4. Öğün Kontrol Sistemi, sizin bütün öğünlerinizi görsel paylaşarak danışmanınıza ilettiğiniz ve bunun değerlendirildiği ileri düzey bir beslenme danışmanlığıdır.
 5. Çevrimiçi de olsa görüşmeleri lütfen randevu alarak yapınız.
 6. Diyetisyeniniz ile bilikte dolduracağınız değerlendirme formuna göre hazırlanmış olan online diyetiniz size telefon/e-posta yoluyla gönderilecektir. 
 7. Kilo izlenimini sağlamak adına 7 günde bir sabah, aç karnına, kıyafetsiz ve aynı yerde duran aynı tartıyla tartılıp görüşmelerin bundan sonra yapılması gerekmektedir.
 8. Her şeyin sorunsuz ilerleyebilmesi için adımları doğru izleyiniz.

Uygulama Boyunca Uyarılara Özen Gösteriniz

 • Beslenme planınız gövdenizin gereksinimlerine göre hazırlandığından yiyecek ve içeceklerinizi mümkün olduğunca eksik ya da fazla olmamak üzere önerilen ölçü ve zaman zarfında tüketiniz.
 • İçeriği bilinmeyen hazır gıdalar almayınız
 • Hazır aldığınız yiyeceklerin içeriklerini mutlaka okuyunuz ve diyetisyeninize danışınız.
 • Çay şekeri başta olmak üzere şekerli gıdalardan, özellikle ağır şerbetli hamur tatlılarından ve hamur işlerinden uzak durunuz. Tüketmek istediğinizde diyetisyeninize ölçü ve çeşit konusunda danışınız.
 • Meyveleri diyetisyeninizin belirlediği ölçülerde tüketiniz. Meyve suyu yerine meyvenin kendisini tüketiniz. Kabuklu yenebilen meyveleri kabuklu tüketmeyi tercih ediniz.
 • Yağda kızartma ve kavurmalardan uzak durunuz. ( Et, balık,sebze ve hamur kızartmaları)
 • Sakatatlardan (Dalak, böbrek, işkembe vs.), katı yağlardan, kaymak, hazır soslar, krema, mayonezden uzak durunuz.
 • Çok tuzlu besinleri tüketmekten kaçınınız.
 • Yağlı etler, sucuk, salam, sosis gibi işlenmiş et ürünleri, çok yağlı ve tuzlu peynirlerden uzak durunuz.
 • Her öğününüzde mevsime uygun bol ölçü de salata veya haşlanmış sebze tüketmeye çalışınız.
 • İyice çiğneyerek yemeye çalışınız.
 • Günlük en az 8-10 bardak su içmeye çalışınız.

Online Beslenme Uzmanı mı arıyorsunuz?

Daha sağlıklı bir siz sadece bir tık uzakta!

Sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmek için zaman bulmak zor olabilir. Bire bir çevrimiçi beslenme diyet modülü ile en çok ihtiyaç duyduğunuz anda ve yerde rehberlik ve destek sağlayabiliyorum.

Farklı Olan Ne?

% 100 Online Diyet

Gizli bire bir sanal toplantılar, sorunlarınızı çözmek ve zorlukların üstesinden gelmek için özel zaman sağlar.

Eğitici

Bire bir oturumlarım ve program materyallerim size beslenme biliminin temelini ve teorisini öğretir.

Öğün Kontrol Sistemi

Siz diyet programını uygularken diyetisyeniniz olarak her öğününüzü denetliyorum ve üst düzey bir beslenme danışmanlığı hizmeti sunuyorum.

Nasıl çalışıyorum?

Kanıta dayalı, Öğün Kontrol Sistemimizi kullanarak sizi sağlıklı yaşama yönlendiren bir beslenme uzmanıyım.

Plan özellikleriniz, haftalık hedefler belirlediğiniz ve bunlara ulaştığınız bire bir sanal randevulardan oluşmaktadır. Yediklerinizi benimle sanal ortamdan paylaşarak sıkı bir takibe giriyoruz. Bu disiplin ve süreklilik ise bizi başarıya götürmektedir.

1) Daha önce diyetler yaptım, burada fark nedir?

Beslenme konusunda bir eğitim temeli oluşturmanın ve sağlıklı bir yaşam tarzı yaratmanın uzun vadeli başarı için en uygun denklem olduğuna inanıyorum. Kısıtlamaya inanmıyorum; bunun yerine, ‘tüm yiyecekler ölçülü bir zihniyete uyuyor’ görüşünü öğretiyorum. Kişisel beslenme uzmanınız olarak, belirli hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olmak için sizinle uygun sosyal mecrada görüşme sağlayacağım. Sağlığınız 1 numaralı önceliğimdir!

Danışan Odaklı Danışmanlık

Herkesin doğru yiyecekleri yemek ve vücuduna iyi bakmak istediğine inanıyorum. Bu bir gerçek. Ve yemek yiyen ve nefes alan bir kişi olduğunuz için, başka biriyle bire bir çalışmanın sizi yolda tutmanın en iyi yolu olduğuna da inanıyorum. Size her gün nasıl daha iyi seçimler yapacağınızı öğretmek için teknoloji ve uzman rehberliğinin mükemmel karışımını birleştiriyorum.

Bire Bir Aktif Koçluk

Değişim süreci zorlu olacak, bu yüzden buradayım. Spesifik, ölçülebilir ve ulaşılabilir kısa vadeli hedefler belirlemek için diyetisyeninizle birlikte çalışacaksınız. Hedeflere yönelik ilerlemenizi belgelemek, doğru yolda kalmanıza yardımcı olur ve siz yeme kararlarınızda iyileştirmeler yapmaya devam ederken başarılarınızı kutlamamıza olanak tanır. Kaçınılmaz olarak hayal kırıklığı ve küçük aksiliklerle karşılaşacağınızı biliyorum. Bu öğretim anlarında beslenme uzmanınız olarak ben Diyetisyen Bahadır Bilir,  küçük zorlukları doğru bir perspektifle belirlemenize yardımcı olacak ve gelecekte daha iyi seçimler yapmanıza sağlayacak seçenekler sunacağım.

Hedeflerinizi belirlemek için beslenme danışmanınızla birlikte çalıştıktan sonra danışmanınız olarak, günlük rutininizdeki küçük değişiklikleri beyin fırtınası yapmaya başlamak için sizinle birlikte çalışacağım. İlk değişiklikler şunları içerebilir: gününüze daha fazla atıştırmalık entegre etmek, daha iyi besin değerine sahip öğelere basit yiyecek değişimi yapmak ve büyük öğünlerinizi yediğinizde iyileştirmek. Artımlı değişiklikler yapmanın yaşam tarzı iyileştirmelerine nasıl katkıda bulunabileceğine şaşıracaksınız.

Diyetisyen Bahadır Bilir çok şapka takacak: amigo, öğretmen, sorumluluk ortağı. Tüm bu roller, sağlık ve / veya kilo verme yolculuğu boyunca odaklanmanızı sürdürmenize, platolarda sebat etmenize ve yapıcı bir zihniyet sürdürmenize yardımcı olmak için gereklidir.

Sağlıklı Yemek Yiyorsun

… çünkü böyle olması GEREKİR.

Kendi öğünlerinizi hazırlamak ve seçmek, kilo vermenizin ve beslenme başarınızın önemli bir bileşenidir. Piyasada “yağ yakıcılar” veya “metabolizma hızlandırıcılar” gibi hapları almaya dayanan başka kilo verme yöntemleri olduğunun farkındayız. Diğer sistemler sizi koruyucular ve sentetik malzemelerle yüklü önceden paketlenmiş yemekleri yemeye zorlar.

Ne yazık ki beslenme uzmanları, bu programların genellikle ilk kilo verme sırasında başarılı olduğunu da bilirler. Bununla birlikte, sağlıklı kilonuzu nasıl korumayı bekliyorsunuz? Hayatının geri kalanında hap almayı düşünüyor musunuz? Önceden paketlenmiş öğünleri günde üç kez, her gün (günden sonra…) yemeyi planlıyor musunuz? British Journal of Nutrition dergisinde (Cilt 113) yapılan yakın tarihli bir 2015 araştırması, diyet öncesi paketlenmiş yemek yemenin abdominal obezite ile bağımsız olarak ilişkili olduğunu ve doğrudan daha yüksek enerji alımı seviyeleri ve zayıflıkla ilişkili olduğunu buldu.

Rutininiz ne?

Başarılı kilo verme ve kilo bakımının, “kilo verme rutininiz” “normal rutininizi” yansıttığı zaman gerçekleştiğine inanıyorum. Bu şekilde, size doğru yiyecekleri öğretiyor ve yiyecek miktarlarınızı her hafta 1-2 kilo vermeniz için ayarlıyorum. Hem evde kendi yemeklerinizi nasıl pişireceğinizi hem de bir restoran menüsündeki sağlıklı seçenekleri nasıl belirleyeceğinizi öğreneceksiniz.  Kilo stabilizasyonu sırasında, aynı yiyecekleri yemeye devam edeceksiniz, ancak vücudunuzun tok, tatmin olmak ve sağlıklı kilonuzu sürdürmek için ne kadar yiyeceğe ihtiyacı olduğunu öğreneceksiniz!

Eğitim

Diyetisyenin beslenme danışmanlığı sürecinin başlarında, beslenme biliminde bir eğitim temeli oluşturmanıza yardımcı oluyorum. Beslenme ve bilimsel terimlerin size yabancı dil gibi gelebileceğini biliyoruz. Bahadır Bilir beslenme danışmanlığı sırasında, öğrenme sürecini devam ettirmek ve yinelemek için sizinle birlikte çalışıyor. Kavramlar birbirinin üzerine inşa edilir ve pratik uygulamaya sahiptir. Bir beslenme uzmanıyla çalışırken öğreneceğiniz şeylerden bazıları şunlardır: dengeli bir öğün yapmanın arkasındaki bilim bir beslenme etiketi üzerindeki terimlerin nasıl çözüleceği ve gıda isteklerini etkileyen biyolojik tetikleyiciler ve bunların üstesinden nasıl gelineceği.

Bilgi Sindirimi

Bu bilgi en iyi küçük ısırıklarda sindirilir. Diyetisyeninizle sık sık görüşeceğiniz için bilgi bankanıza düzenli olarak yeni bilgiler ekleyeceksiniz ve kavramları öğrendikçe işe koyabileceksiniz. Hemen ardından eyleme geçen öğrenme, akademik kavramlara hayat verir, onları hatırlamanıza yardımcı olur ve kilo verme ve yaşam tarzı yolculuğunuz için onları daha değerli kılar.

Beslenme uzmanınızın program materyallerinizle birlikte devam eden sanal desteği, size yaptığınız değişikliklerin arkasındaki bilimi ve mantığı öğretecek ve ulaşmak istediğiniz uzun vadeli yaşam tarzı değişikliğini yapmanıza olanak sağlayacaktır.

2) Sadece kilo vermek isteyenlerle mi çalışıyorsunuz?

Hayır! Danışanlarımın sağlık hedeflerinin birçoğunun kilo vermeyi içermesine rağmen, çeşitli farklı sağlık koşullarına sahip bireylere danışmanlık yapmaktayım. Beslenme eğitimi, diyabet yönetimi, sporcu beslenmesi protokolü ve PCOS konusunda geniş deneyime sahibim.

Uzmanlıklarım

Danışanlarımın kalıcı başarı için alışkanlıklar yaratmalarına yardımcı olmak için buradayız.

Amacım, bir birey olarak sizin hakkınızda sürekli, sürekli ve sürdürülebilir bir değişim elde etmenize ve günlük rutininiz sırasında karşılaştığınız baskı ve stresleri anlamanıza yardımcı olmaktır. Daha sağlıklı bir gelecek yaratmak için hedeflerinize ulaşmanız için sizi zorluyor ve destekliyorum.

Ayrıntılı bilgi için aşağıya bakınız!

Kilo Verme Hedefleri ile Beslenme Eğitimi

Neye odaklandım: eğitim, yaşam tarzı değişikliği, davranış değişikliği, yemek planlama, öz bakım. Eğitim odağının uzun vadeli sağlığınız için kritik öneme sahip olduğuna inanıyorum. İşleyen bir beslenme bilgisi geliştirirken, gıda ile ilgili sıkıntılarla karşılaştığınızda problemleri daha iyi çözebileceksiniz.

Sporcu Beslenmesi

Burada sporcunun hangi dalda ilerlediği ve profesyonelliği benim size hazırlayacağım beslenme düzeninin yeterliliğini ve dengesini etkileyecektir. Çünkü bir haltercinin protein gereksinimi ile bir futbolcunun ihtiyacı birbirlerinden farklıdır.

Prediyabet ve Tip 2 Diyabet Yönetimi

Uzmanlığım şunları içerir: HbA1C’nin iyileştirilmesi, diyabetik yemek planlaması, glisemik indeks

Diyetisyeniniz olarak, HbA1C seviyenizi iyileştirmenize ve hatta prediyabetinizi tersine çevirmenize yardımcı olacak özel planlar oluşturuyorum. Sağlığınızı iyileştirmek için gerçekçi ve ulaşılabilir yollar bulmanıza yardımcı olarak, ölçülü olmayı vaad ediyorum!

Polikistik Over Sendromu (PCOS)

Özel teşhis ve tedavi planınızı doktorunuzla tartıştıktan sonra, size özel olarak hazırlanmış bir PCOS diyeti oluşturuyorum. İyileşmeniz, büyük ölçüde değişebilen belirli semptomların varlığına ve ciddiyetine bağlı olarak değişecektir.

Diyetisyen tarafından hazırlanan Online Diyet hakkında ayrıntılı bilgi için iletişim bölümünden bana ulaşabilirsiniz. Online Diyet danışmanı ile hayal ettiğiniz sağlıklı yaşama ulaşabilirsiniz. Lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Uzaktan Diyet Ne Kadar Zor Olabilir?

Uzaktan danışanların istekleri üstüne gerekli gördüğümüz bu uygulama şehir içi veya dışında yüz yüze görüşme imkanımız olmayan danışanlar için tasarlandı. Online diyet yöntemiyle size gereksinimleriniz ölçüsünde oluşturulmuş olan beslenceniz hazırlanır ve mail hesabınıza fotoğraf şeklinde gönderilir. Bununla birlikte haftalık ihtiyacınız olan fiziksel etkinlikler size iletilir. İş tabii ki burada bitmiyor, bu bilgileri almak kadar takibi de önemli. Bundan dolayı diyetinizi aldığınız günden itibaren diyetisyeninizin cep telefonu ile birebir irtibat halinde olacaksınız ve özellikle ilk haftalarda sorun yaşadığınız yerlerde bu şekilde kolayca iletişim kurabileceksiniz.

Doğru İletişim Metodu

Diyetisyenle sürekli iletişim durumunda olmak çok önemlidir. Bu sayede özellikle porsiyon seçiminde yaşanan sıkıntılar daha çabuk atlatılacak ve yeme düzeni alışkanlığınız doğruca ilerleme kaydedecektir. Bu süreçte doğru veya yanlış uyguladığınız ne varsa bunu diyetisyenle olduğu gibi paylaşmanız oldukça elzemdir. Çünkü diyetisyen, sadece sizden edindiği bilgiler doğrultusunda bir iyileşme süreci uygulatıyor.

Sabır İsteyen Süreç

Beslenme danışmanlığı, cerrahi bir müdahale gibi olmadığından süreç diyetisyenin elinde değil de kişilerin doğru uygulamasında bitiyor. Haftalık takibin doğru ilerlemesi açısından görüşmelerinizi aksatmamaya özen gösterip, size izlemeniz istenilen yola elinizden geldiğince doğru uygularsanız bu, hedeflerinize ulaşma hızınızla doğru orantılı olacaktır.Sizlerin bilmesi gereken online diyet veya değil burada amaç bir beslenme düzeninin oluşturulması, yaşam şeklinizin ayarlanması ve fiziksel etkinliğinizin arttırılarak bedeninizin daha sağlıklı bir duruma getirilmesidir. O yüzden online kelimesinin verdiği rehavete kapılmadan, ciddiyetle diyetisyeninizin size verdiği liste ve önerileri harfiyen yerine getirmeye gayret gösterin. Yaşamınız boyunca yaptığınız şeyler de disiplinli olmak çok önemlidir.

Yaşamımızın  En Değerli Şeyi Beslenme

Beslenme, günümüzde hep basit görünen, ikinci plana atılan, önemi sağlık kaybedildikten sonra anlaşılan bir konuma gelmiştik fakat kaybedilen sağlığın ardından beslenme eski önemini yitirmiş olacaktır. Eğer en baştan beslenmeye önem verilmiş olsaydı o sağlık hiç kaybedilmemiş durumda olacaktı. Bu nedenle online diyet de olsa bütün dikkatinizi buna vermeniz gerekmektedir. Hayat boyu bu kadar katı mı devam edeceğiz diyor olabilirsiniz, tabii ki öyle olmayacak. Belli bir yerden sonra bu sizin yaşam tarzınız haline gelecek ve diğer gündelik alışkanlıklarınız gibi bunu da rahatça uygulayacaksınız.

Size disiplin vermeye çalıştığımız şey aslında insanlık tarihinin yaşam boyu amacı haline gelmiş bir hedeftir. Yaşamak için beslenmek.