York Test

YORK TEST GIDA İNTOLERANS, YİYECEK VE İÇECEK TESTİ 

York Test, İstanbul Bakırköy kliniğinde Diyetisyen Bahadır Tuğrul Bilir tarafından yapılmaktadır. York Test İngiltere merkezli, gıda intölerans testleri arasında kendini kanıtlamış ciddi bir firmadır. Gıda intölerans testi Bakırköy testinin bir beslenme uzmanı kontrolünde yapılması hem güvenilirliğini arttırıyor hem de doğru önerileri işin bilirkişisinden almanızı sağlıyor.

York Test

 

158 farklı yiyecek ve içeceğin incelendiğini bu kapsamlı testi yaşamınız boyunca 1 kez yaptırmanız yeterli olacaktır.

 

Besinlere Karşı Bağışıklık Ölçümü

 

Yediği ve içtiği besinleri her bireyin sindirimi de farklıdır buna karşı vücudunun verdiği tepki de. Sizin için problem yaratmayan bir besin, başkası için rahatsız edici olabilir. York Test kullanım yöntemi aynı şeker ölçüm cihazlarında olduğu gibi parmağınızdan ufak bir iğne yardımıyla alınan kan örneklerinin, ülke içerisinde bu testi inceleyecek bir laboratuvar olmadığından İngiltere merkez şubesinin laboratuvarlarına gönderilmesiyle gerçekleşir. Pinner Test Bakırköy. Bu kan örneklerinden sizin gıda intöleransına (bakırköy besin intölerans testi) sahip olup olmadığınızın sonucunu verecektir. Alınan sonuçlar Diyetisyen Bahadır Tuğrul Bilir ile birlikte değerlendirilip size uygun şekilde kişiselleştirilip beslenme düzeninizden varsa tölere edemediğiniz gıdaları çıkartıp/azaltıp ona uygun bir diyet programı hazırlanır.

 

Yiyecek ve içecek testi, gereksinim duyduğunuz diyet listesi ve önerileriyle birlikte Diyetisyen Bahadır Tuğrul Bilir gözetiminde size verilecektir. Sizin isteğinize bağlı olarak 1 ay boyunca birlikte yürütebileceğiniz indirimli diyet programını da uygulayabilirsiniz.

 

York Test Yiyecek ve İçecek Testi,  gıdaları bedenimize giren antijenleri etkisiz hale getirmek için organizmanın ürettiği bir madde ile IgG ye karşı ürettiği tepkileri 158 farklı besin için kişisel bilgilerinize göre çözümler.

 

Gıda intöleransı nedir?

Gıda bağışıklığı bir şeyler yediğinizde meydana gelir ama bağırsaklarda düzgün şekilde parçalanamaz. Bu başarısızlığın başlıca sebebi, diğer etkenlerin yanında sindirim enzimlerinin eksikliğinden kaynaklanıyor olabilir.

 

Gıda intöleransı ve gıda alerjisi arasındaki fark nedir?

İntölerans ve alerji arasındaki temel fark, belirli bir maddenin sindirimi veya tüketiminden hemen sonra alerji kendini gösterecek olmasıdır. Öte yandan gıda intoleransları daha aldatıcıdır. Bireye bağlı olarak, belirtiler birkaç saat ila birkaç gün arasında herhangi bir yere ulaşabilir.

 

Gıda intöleransının en yaygın belirtileri nelerdir?

Eksi gıda bağışıklığıyla ilgili belirtileri yorgunluk, migren, egzama, şişkinlik, gaz, kilo alımı, beyin sisi, eklem ağrısı, asit reflüsü, pinnertest, gıda istekliliği, diyare ve daha fazlasını içerebilir.

 

Gıda intöleransını kendinizin belirlemesi mümkün mü?

Hayır. Eksiksiz bir diyetle bile, bir gıda intoleransı ve tanılama yapmak mümkün değildir.

 

York Test nedir?

York Test, kan örneklerini çözümlemek ve bir kişinin gıda bağışıklıklarını tanımlamak için ileri teknoloji kullanan bir gıda intoleransı test şirketi.

 

York Test’ in arkasındaki teknoloji ve bilim nedir?

IgG (FC Parçasına Özgü), Antijen, Antiserum, kontrol testleri çözümlenere, laboratuvarında 158 farklı gıdanın proteinlerine karşı IgG antikor seviyelerini iyice ölçebilir. Bu aşamalı teknik, dizgeleri sayesinde olumsuz yanıt veren gıdaları tanımlamak için çalışır; hepsinin temeli parmak ucundan alınan birkaç damla kandır.

 

Sonuçları tek başıma anlayabilir miyim?

Kısmen evet fakat bunu bir beslenme uzmanının sizin için değerlendirmesi en doğru sonucu vererek güvenilirliği arttıracaktır.

 

Testi daha sonra tekrarlamak zorunda mıyım?

Testi tekrarlamanız gerekmez.

 

Yaşamımın geri kalanında bu gıdalardan kaçınmam gerekir mi?

Çoğu durumda, evet; Bununla birlikte, 6 ay sonra diyetinize bazı olumsuz gıdaları tekrar deneyebilir ve nasıl hissettiğinizi görebilirsiniz. Diyetisyeniniz Bahadır Tuğrul Bilir bu süreçte size yardımcı olabilir.

 

Bir yemeğe alerjim var ama neden sonuçlarımda gözükmüyor?

York Test, alerjik reaksiyonları değil sadece intoleransları inceleyerek kan örneğini analiz eder. Bir gıda intoleransı ile uğraşırken vücudun serbest bıraktığı bir antikor türü olan bir IgG antikor tepkisi, esas olarak alerjik reaksiyonlarla ilgili bir IgE antikor tepkisinden farklıdır. York Test, IgE antikorlarını test etmez. Pinner Test. Diğer bir deyişle, bir gıdaya alerjiniz olabilir, ancak buna da intöleransınız olmadığı sürece raporunuzda görünmez.

 

Hiç yemediğim bir yiyeceğe karşı intöleransım çıktı. Neden?

Belli bir gıdayı yediğinizi düşünmemenize rağmen, o gıdada bulunan proteinin daha önce tüketmiş olduğunuz bazı işlenmiş gıdalara dâhil olması mümkün.

 

Sonuçlarım geldikten sonra ne gibi değişiklikler yapmalıyım?

Sorun olan besinlerin diyetinizden alınması ve besin yoğun alternatifleriyle değiştirilmesi, negatif gıda intoleransıyla ilgili belirtilerin hafifletilmesi için şiddetle tavsiye edilir.

 

Herhangi bir fitness ya da beslenme düzeni de öneriyor musunuz?

Teste katıldıktan sonra herhangi bir fitness planı sunmuyoruz ancak Diyetisyen Bahadır Tuğrul Bilir’ den bu testle birlikte indirimli olarak bir diyet programı talep edebilirsiniz. Sağlıklı, dengeli bir yaşam tarzı diyetin intöleransını ortadan kaldırmak için en iyi sonuçları verir.

 

Glutene karşı tolerans göstermeme rağmen buğday, arpa ve yulaf gibi besinlere karşı göstermiyorum. Neden?

York Test, bireysel besin proteinlerine karşı reaksiyonunuzu test ettiğinden, vücudunuz glutende bulunan proteini ​​tolere edemiyor, arpa, yulaf, buğdayda bulunan protein için olumsuz test yapıyor olabilir. Yine de, bu öğeler gluten içerdiğinden, bunlardan kaçınmanız önerilir.

 

York Test Fiyatları

York Test fiyatları ve satın alma işlemleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.